כינוס בין-לאומי: The Challenges of Liberal Democracy
רשימת קיצורי מקלדת
שנה גודל כתב: + -

אירועים

כינוס בין-לאומי: The Challenges of Liberal Democracy

מועד האירוע: י"ח-י"ט בכסלו תשע"ט, 17-16 בדצמבר 2019, בשעה 09:00
מקום האירוע: בית האקדמיה, רחוב ז'בוטינסקי 43, ירושלים
בדצמבר 2019 קיימה האקדמיה כינוס בין-לאומי שנושאו "אתגרי הדמוקרטיה הליברלית". בכינוס נדונו השאלות האלה: מהם האתגרים העומדים לפני הדמוקרטיה הליברלית בימינו? האם הדמוקרטיה הישראלית עוברת שינויים ואילו? מה בין דמוקרטיה לדת ומהי ההשפעה של העידן הגלובלי-דיגיטלי על יציבותה של הדמוקרטיה? מהו תפקידה של האקדמיה בשמירה על הדמוקרטיה?
 
חוברת תקצירי הרצאות הכינוס בקישור זה
 
דוברים בכינוס בחנו את רעיון הסולידריות, אחד מבסיסי הדמוקרטיה הליברלית, ועמדו על הטעמים לערעור הסולידריות ולקריסת האמון ברשויות השלטון. נוסף על כך הוצגו קשיי המעבר לדמוקרטיה, למשל במדינות מזרח אירופה ואסיה, וכן הקשיים הנובעים מהמתח בין לאומיות לגלובליות והמשבר העובר על דמוקרטיות מבוססות במערב, בייחוד בארצות הברית ובבריטניה. עוד נדון מעמדן של טכנולוגיית המידע והרשתות החברתיות והשפעתן על התהליכים הדמוקרטיים.
 
בדוברים מחו"ל היו פרופ' שילה ג'סנוף (Sheila Jasanoff) מאוניברסיטת הרוורד, פרופ' ורנר ויידנפלד (Werner Weidenfeld) מאוניברסיטת מינכן, פרופ' ג'וזף ויילר (Joseph Weiler) מאוניברסיטת ניו יורק, פרופ' דומיניק מואזי (Dominique Moisi) מהמכון הצרפתי ליחסים בין-לאומיים, פרופ' אנדרש שאיו (András Sajó) מהאוניברסיטה המרכז-אירופית וכן פרופ' לינדה גרינהאוס (Linda Greenhouse), נשיאת האגודה הפילוסופית האמריקנית, זוכת פרס פוליצר.
 
בדוברים מישראל היו נשיאת האקדמיה פרופ' נילי כהן וחברי האקדמיה הפרופסורים שלמה אבינרי, יצחק אנגלרד, רות גביזון, משה הלברטל, שולמית וולקוב, גי סטרומזה, דניאל פרידמן וזאב שטרנהל.
 
חדש באתר - חוברת תקצירי הרצאות הכינוס בקישור זה
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
בהשתתפות: